Отдел образования
Кормянского райисполкома
Отдел образования
Кормянского райисполкома
ул. Ильющенко, д34, г.п. Корма
Гомельская область, 247173
Р
Настаўнік-метадыст: В.В. Варганаў
Дзень |
5-7 класы |
8-9 класы |
10-11 класы |
||
Дзень віктарын(панядзелак) |
“Гістарычная віктарына” |
“Самы разумны” |
Брэйн-рынг “Што? Дзе? Калі?” |
||
Дзень конкурсаў(аўторак) |
Гістарычнае “Поле цудаў” |
Конкурс гістарычных крыжаванак |
Гістарычны КВЗ |
||
Дзень мастака(серада) |
|
||||
Дзень даследчыка(чацвер) |
Вучнёўская даследчая канферэнцыя: абарона даследчых праектаў |
||||
Дзень падарожжаў (пятніца) |
|
||||
Тэматычны вечар(субота) |
Падрыхтоўка займальнай інфармацыі па тэме вечарыны і правядзенне вуснага часопісу |
Падрыхтоўка і правядзенне інтэлектуальных конкурсаў |
Падрыхтоўка сцэнарыя і вядзенне культурнай праграмы |
||
|
|
|
|
|
|
№п/п |
Даты |
Змест |
Адказныя |
1. |
|
Адкрыццё тыдню гісторыі (аб’ява па школьным радыё,анонс праграмы) |
Настаўнікі гісторыі, кіраўнік радыёвузла |
2. |
|
Тэматычныя гутаркі па класах |
Класныя кіраўнікі, настаўнікі выяўленчага мастацтва, літаратуры, кіраўнікі гурткоў, настаўнікі гісторыінак, эмблему, загадку, эсэ, апавяданне і г. ць, відовішч |
3. |
|
Абвяшчэнне конкурсу на лепшую сценгазету, рэферат, верш, сачыненне, малюнак, эмблему, загадку, эсэ, апавяданне і г. д. на гістарычныя тэмы |
|
4. |
|
Дзень лектара (работа лекцыйнай групы) |
Лекцыйная група |
5. |
|
Навукова-тэарэтычная вучнёўская канферэнцыя “На шляху станаўлення беларускай дзяржаўнасці” |
Настаўнікі гісторыі |
6. |
|
Пасяджэнне школьнага навуковага гістарычнага таварыства (клуба) |
Кіраўнік школьнага навуковага гістарычнага таварыства (клуба) |
7. |
|
Экскурсіі ў школьны музей |
Рада музею, экскурсаводы |
8. |
|
Гістарычныя чытанні “Ніхто не забыты, нішто не забыта” |
11 клас |
9. |
|
Віктарына “З гісторыяй на “Вы” |
9 клас |
10. |
|
“Глабальныя праблемы сучаснасці” |
10 клас |
11. |
|
Выстава малюнкаў “Лепшыя мясціны нашага краю” |
5 клас |
12. |
|
“Рыцарскі турнір” (гульня) |
6 клас |
13. |
|
“Імі ганарыцца наш край” (вусны часопіс) |
8 клас |
14. |
|
Прэзентацыя выставы гістарычнай літаратуры |
7 клас |
15. |
|
Конкурс на лепшы сцэнарый гістарычнай гульні |
Прадстаўнікі 5-11 класаў |
16. |
|
Гістарычная вечарына “У гасцях у багіні Кліа” |
Арганізацыйны камітэт |
17. |
|
Падвядзенне вынікаў тыдню, узнагароджванне актыўных удзельнікаў |
Адміністрацыя, настаўнікі гісторыі |
Дата |
Мерапрыемства |
Клас |
Пераможцы |
Адказныя натаўнікі |
|
|
|
|
|
Настаўнік |
Клас |
Колькасць удзельнікаў конкурсу |
Колькасць пераможцаў |
Колькасць балаў |
|
|
|
|
|
Прозвішча, імя імя па бацьку вучняў |
Конкурсы, ў якіх перамог ці прымаў удзел |
Клас |
Дата нараджэння |
Адрас |
Настаўнік |
|
|
|
|
|
|
№ п/п |
Пытанні- лоты |
Кошты лотаў |
|
|
|
на областных и республиканских конкурсах и олимпиадах за 2022/2023 учебный год
7
дипломов I степени
12
диплома II степени
23
диплома III степени
15 апреля на базе ГУО "Коротьковская средняя школа Кормянского района имени П.П. Качуевского" прошел районный этап областного фестиваля любительских театральных коллективов «Аркад» на иностранных языках.
В фестивале приняли участие 5 любительских театральных коллективов учреждений общего среднего образования.
По итогам работы жюри победителями фестиваля признаны театральные коллективы:
1 место - коллектив Воровской СШ, 2 место - коллектив Гимназии г.п.Корма, 3 место - коллектив Барсуковской СШ.
Поздравляем победителей фестиваля и желаем творческих побед в будущем!